Ciekawe warszawskie informacje

Warszawa informacje wydarzenia Łazienki Królewskie wywóz śmieci Warszawa Ochota odpady

Warszawa informacje, ciekawe wydarzenia w mieście. Rejsy statkami po Wiśle i wystawa o Biebrzańskim Parku Narodowym. Co to jest Warszawska Wymiana Międzydzielnicowa?

Warszawa. Promy Warszawskich Linii Turystycznych

W 2021 r. promy Warszawskich Linii Turystycznych zaczęły łączyć brzegi Wisły od 1 maja. W maju i czerwcu wypływały w weekendy, a od początku lipca były do dyspozycji warszawiaków i gości codziennie. Do połowy lipca skorzystały z nich 46.792 osoby.

Największą popularnością cieszy się prom Wilga, łączący Podzamcze Fontanny z plażą przy ZOO. Popłynęło nim 20.512 osób. Prom Pliszka kursujący między nabrzeżem przy moście Józefa Poniatowskiego a plażą Poniatówka zabrał 16.571 pasażerów, a Słonka z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę 9.709 osób.

W lipcu, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, powróciły rejsy statkiem do Serocka. Na rejs kanałem Żerańskim i Jezioro Zegrzyńskie można wybrać się w soboty i niedziele. Jednorazowo na pokład statku Zefir może wejść 98 osób.

Biebrzański Park Narodowy – wystawa fotograficzna

W Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie otworzyła wystawę: Dolina Biebrzy. Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE. Ekspozycja 36. zdjęć prezentowano w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie przy ul. Agrykola, przy Bramie Herbowej oraz Ermitażu.

Zdjęcia prezentują piękno unikalnej fauny i flory największego w Polsce parku narodowego. Biebrzański Park Narodowy jest także największym chronionym obszarem bagiennym w Europie, będącym ostoją ptaków wodno-błotnych. Zachowały się tu rzadko występujące, zagrożone i ginące gatunki roślin i zwierząt. Biebrzański Park to jednak przede wszystkim unikalne rozległe krajobrazy, ekosystemy i siedliska jakich próżno szukać w innych zakątkach Polski i Europy.

Warszawska Wymiana Międzydzielnicowa

W wakacje 2021 r. po raz pierwszy odbyła się Warszawska Wymiana Międzydzielnicowa. Wydarzenie zorganizowano w ramach dorocznej miejskiej akcji Lato w Mieście i objęło dwie dzielnice: Bielany oraz Pragę Północ. Jest to sposób na promocję lokalności oraz różnorodności wewnątrz stolicy. Warszawska Wymiana Międzydzielnicowa sprawiła, że ponad 30 młodych osób poznało swoją dzielnicę oraz drugą, w innej części miasta.

W ramach programu Warszawskiej Wymiany Międzydzielnicowej uczestnicy i uczestniczki pierwszego dnia skupili się na poznaniu swojej własnej dzielnicy zamieszkania – jej najważniejszych punktów oraz możliwości, jakie oferuje. Następnie obie grupy zamienili się dzielnicami. Odwiedzili zupełnie inne miejsce, aby poznać inną część Warszawy. Spotkali się z varsavianistami i odwiedzili miejsca wskazane przez ich rówieśników i rówieśniczki jako ważne. Program zamknęła Gra Miejska w obu dzielnicach.

Warszawa informacje w Satyryczny.com
Za zdjęciu: Łazienki Królewskie w Warszawie