Nowoczesne suszarki do ubrań

suszarka do ubrań ciekawostki suszarki

Suszarki do ubrań

Automatyczna suszarka do ubrań ułatwia wykonywanie domowych obowiązków. Zyskujesz czas i porządek w mieszkaniu, ponieważ nie musisz rozwieszać mokrego prania. A co jeszcze?

„Recykling” energii

W nowoczesnych suszarkach stosowane są pompy ciepła, które gwarantują wydajny i ekonomiczny system suszenia ubrań. Pompa ciepła do podgrzewania zamiast grzałki wykorzystuje gaz. Pozwala to na suszenie ubrań w niższej temperaturze niż w przypadku konwencjonalnych suszarek. „Recykling” ciepła oszczędza zużycie energii do 50% w porównaniu do starszych modeli suszarek. Takie warunki suszenia są jednocześnie korzystne dla włókien tkanin, zachowując ich pierwotny kształt. W odróżnieniu od konwencjonalnych suszarek kondensacyjnych, te z pompą ciepła zapewniają najwyższą klasę energetyczną A+++.

Odświeżenie bez użycia wody

Usunięcie nieprzyjemnych zapachów z ubrania bez wody i detergentów wydaje się niemożliwe, jednak dostępne na rynku suszarki radzą sobie z tym doskonale. Funkcja Air Wash odświeża i dezynfekuje ubrania za pomocą samego podgrzanego powietrza. 29 minut – tyle czasu wystarczy aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrań, a w 59 minut, aby je zdezynfekować.

Inteligentne rozwiązania

Obecnie nie trzeba zastanawiać się nad ustawieniem odpowiedniego programu. Nowoczesne suszarki, które mają funkcję Optimal Dry – czyli inteligentny system, zapewnią optymalny poziom suszenia ubrań dzięki trzem specjalnym czynnikom:

* Czujnik wilgoci – monitoruje poziom wilgotności tkanin i dostosowuje odpowiedni czas suszenia
* Czujnik temperatury – wstrzymuje cykl suszenia, jeżeli ubrania są zbyt gorące, chroniąc tym samym tkaniny przed uszkodzeniem
* Magnetyczny sensor wymiany ciepła – kontrolując częstotliwość wymiennika ciepła zapewnia przepływ suszenia i najwyższą jakość suszenia

To rozwiązanie nie tylko skraca czas suszenia i dba o ubrania, ale do minimum ogranicza zużycie energii.

Łatwe prasowanie

Wbrew opiniom, że automatyczne suszarki niszczą i gniotą ubrania, w dostępnych na rynku suszarkach do ubrań montowane są specjalne bębny, które nie niszczą tkanin, nawet tych delikatnych. Ubrania po skończonym cyklu są mniej pogniecione niż wysuszone na wieszaku, a prasowanie jest łatwiejsze.

Przegląd techniczny ze smartfonem

Aby sprawdzić stan urządzenia, nie trzeba już wzywać fachowca. W każdym momencie dzięki systemowi Smart Check, w który wyposażone są suszarki, pomaga monitorować wszelkie usterki urządzenia przy pomocy smartfona. Wykrywa on problemy i przeprowadza ich diagnostykę na wczesnym etapie, dostarczając szybkie i łatwe rozwiązania za pomocą aplikacji. Pozwala również kontrolować urządzenie zdalnie, w dodatku wysyła powiadomienia, gdy suszenie jest zakończone.

Suszarki do ubrań w Satyryczny.com
Na zdjęciu: suszarka do ubrań Samsung