Satyra polityczna

satyra polityczna rysunek satyryczny

satyra polityczna – maj 2021

Komentarze satyryczne: Trzaskowski, Morawiecki

• 10 z 11. bloków Bełchatowa pierdykło, aż w Afryce niedobór mocy odczuli. Prawicowe media zamilkły. Co innego, gdyby wybiło szambo w stolicy. Z sadystyczną radością prawica i TVP znów rzuciłyby się na Vadera Trzaskowskiego, bo lubią się bebrać w ekstrementach.

• Miał być Nowy Ład, jest Polski Ład. W dniu ogłoszenia, w wyszukiwaniu Google rekordy biło pytanie: Jak założyć firmę w Czechach? Pytała przedcovidowa klasa średnia czyli przedsiębiorcy, z podatków których ma rozkwitać przyszłość Polski. Pytanie o przeniesienie działalności gospodarczej poza PL, to najkrótsza recenzja planowanego „dobrobytu” made in PiS.

• Absurd po raz kolejny stuka od dna państwa PiS. Facet stojący z transparentem pojedynkę na pl.Zamkowym w Warszawie, został zwinięty przez policję, bo brał udział w nielegalnym zgromadzeniu. On plus transparent, to liczba dwa. Zgromadzenie. Polacy znów opowiadają dowcipy o policjantach.

• Jedni szczepią się przeciw Covid, żeby żyć / być zdrowym. Inni nie zaszczepią się bezinteresownie. Rusza loteria z nagrodami. Najlepsze pomysły na sukces, to te sprawdzone. Proponuję wóz strażacki dla gminy, gdzie zaszczepi się najwięcej mieszkańców. A wcześniej Morawiecki z kartonikami, na których są rzędy cyfr i liczb.

• Nie chcieli po dobroci, to media wzięły się za lustrację prywatnych majątków ludzi władzy. Po Obajtku przyszła pora za nieruchomości premiera, oraz jego żony. Jak na polityka PiS przystało, standardem jest rozdzielność majątkowa.

satyra polityczna rysunek satyryczny
Aktualna satyra polityczna – rysunek satyryczny Szczepana Sadurskiego

Satyra polityczna: Duda, Obajtek, Kaczyński

• 70-metrowe domy z płaskim dachem można budować od 2015 r. Kaczyński nie mógł obiecać w „Polskim ładzie” czegoś nowego? Na przykład 700-metrowe, z okrągłym? Taki rodzinny, mały cyrk.

• Praca w PiS-ZOMO-policji to obciach, więc brakuje 5 tys. policjantów. Gruchnęło, że do pracy przyjmowani są nazi-kibole. Może chodzi o to, żeby na Żoliborzu prać demonstrantki po mordach, zgodnie w prawem?

• Prawie milion zł dotacji dostał Instytut powołany w 2017 r. przez wicepremiera Piotra Glińskiego. Wsparta finansowo przez rząd organizacja obecnie torpeduje rządowy program szczepień. Kolejne pieniądze Polaków wyrzucone w błoto. I co nam zrobicie?

• Duda w wywiadzie: „Wielu ludzi, którzy oddali na mnie głos, jest dzisiaj (…) zawiedzionych”. Tak się dziękuje za głosy w niecały rok po wyborach.

• Pandemia koronawirusa ma też swoje dobre strony. W 2020 r. Sejm PiS-u uchwalił 14,9 tys. stron nowego prawa czyli 6 tys. mniej niż w roku wcześniejszym.

• W Opolu postanowili wyszkolić seniorów w obsłudze smartfonów. Za 10 tys. zł można tego nauczyć średnio inteligentną małpę. Ale żyjemy w państwie PiS, więc nic już nie dziwi.

Satyra polityczna – teksty i rysunki: (c) Szczepan Sadurski

Tekst ukazał się w rubryce Fejk News w ogólnopolskim dzienniku Trybuna.