Recykling baterii, elektryczne śmieci – ciekawostki

recykling baterii Polska elektrośmieci baterie

Dzięki systemowi odzysku baterii, w polskich miastach ustawiane są pasieki z recyklingu, w których mieszkają pszczoły. Jak to możliwe? Recykling baterii ciekawostki

Recykling baterii w Polsce

1) Prawie 10 tys. ton zużytych baterii, w tym litowo-jonowych, zbiera transportuje i odzyskuje z nich wartościowe materiały, firma Eko Hybres.

2) Jest to możliwe dzięki rozbudowanemu systemowi zbiórki zużytych baterii. Są to specjalne pojemniki koloru czerwonego na różnego rodzaju elektrośmieci, także specjalne pudełka ustawione w placówkach Poczty Polskiej.

3) Z zebranych baterii, przy użyciu nowoczesnych technologii, odzyskiwane są metale żelazne i nieżelazne, tworzywa sztuczne i tzw. czarna masa.

4) Te materiały odzyskiwane są ze wszystkich rodzajów baterii, m.in. alkalicznych, cynkowo-węglowych, litowych, rtęciowych i innych.

Recykling w polskich miastach i pszczoły

5) Pojemniki na elektrośmieci stoją w wybranych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Gdyni, Toruniu, Kielcach, Krakowie, Rzeszowie i Zabrzu.

6) W miastach, w których stoją te pojemniki (uczestniczących w projekcie) ustawiono pasieki z recyklingu. W czerwonych ulach mieszkają pszczoły rasy ukraińskiej. Pierwsze ule stanęły m.in. w Kielcach, Krośnie, Wałbrzychu, Bytomiu, Zamościu i Świdniku.

7) Obecne możliwości technologiczne pozwalają firmie Eko Hybrides na odzysk materiałów z baterii, na poziomie 20 tys. ton czyli 2 razy wyższej niż jest wykorzystywana.

8) Infolinia: +48 572 102 102

Recykling baterii: (c) Satyryczny.com

Zobacz też:
>