Polski humor polityczny

rząd prawo policja samochód dowcipy polski humor polityczny satyra polityczna polityka

Politycy, Sejm, rząd i satyra polityczna. Polski humor polityczny: komentarze satyryczne, polityka na wesoło

Niepolski ptak i polski kosmonauta

• W planach jest ubezpieczenie zdrowotne wszystkich Polaków przez państwo. Ci, którzy utrzymują przy życiu system ubezpieczeń i od lat płacą składki, wkrótce dowiedzą się, że są frajerami.

• Film reklamowy Lasów Państwowych uświetnił ptak lecący nad wodą. Jak stwierdził ornitolog, pokazany ptak nie zamieszkuje Polski, ani nawet Europy. To tak, jak z rządową reklamą pieniędzy z UE, z jedną różnicą. Nie ma ich w Polsce, są w Europie.

• Media doniosły, że polski kosmonauta prowadził auto w stanie nieważkości. Czemu się dziwić? Polska teraz taka, że nie ma szans ogarnąć wszystkiego na trzeźwo. Na przykład zliczyć kilometrówkę starym rzęchem z Rzeszowa do Brukseli i z powrotem.

Stan wyjątkowy, wizerunek i adopcja dzieci

• Wieść niesie, że NFZ szuka agencji PR, aby wśród Polaków poprawił się wizerunek jedzenia w polskich szpitalach. Można by poprawić jakość tego jedzenia, ale kosztowałoby to drożej.

rząd prawo policja samochód dowcipy polski humor polityczny satyra polityczna polityka
Prawo, policja, kierowca. Polski humor polityczny

• Ci, którzy nie przełknęli ewentualnej adopcji dzieci przez parę mężczyzn, teraz mają jeszcze większy zgryz. Sąd w Kalifornii zezwolił na adopcję dziecka przez… trzech mężczyzn żyjących w związku. Jednym związku.

• Szef MON Błaszczak wraz z wprowadzeniem na wschodzie Polski stanu wyjątkowego, zakazał fotografowania obiektów. I zaraz go złamał, wstawiając na Twitterze zdjęcie z miejsca, gdzie nikt nie może niczego fotografować. On może.

Prokuratura, 500+, Pinokio i zamożność

• Kolejny do prokuratury, bo zaśpiewał: dupa. Podobno obraził organ konstytucyjny. Znaczy teraz dupa jest organem konstytucyjnym?

• Totalnie nie wyszedł program 500+, którego celem miało być zwiększenie dzietności Polaków. Odkąd został wprowadzony, statystyki dołują jak nigdy w historii. No to może chociaż wyjdzie powołany właśnie Instytut Rodziny i Demografii, podobno „oczekiwany przez wiele środowisk prorodzinnych”. Wprawdzie nie dowiemy się niczego nowego, ale kolejni Pisiewicze dostaną stanowiska, więc cel istnienia tej nowości na pewno zostanie spełniony.

Glapiński dowcipy polski humor polityczny satyra polityczna polityka
Glapiński i tarcza inflacyjna rządu. Polski humor polityczny, satyra polityczna

• Zamożność obywateli. W rankingu szwajcarskiego banku Polacy spadli za Chińczyków i Rumunów. Ale Pinokio i TVP wiedzą lepiej. Jest coraz lepiej i będzie jeszcze lepiej.

• Prezes NBP Glapiński włączył się do walki o tytuł Pinokia Roku 2021 i chce przegonić niekwestionowanego dotychczas pretendenta do tytułu, Morawieckiego. Glapa twierdzi, że mamy tyle forsy, że cały świat chce od nas pożyczać. Nie mówi, czemu chcemy pożyczać u Chińczyków.

Ranking, nowy banknot i bezrobocie

• W międzynarodowym rankingu państw, które prawnie NIE sprzyjają biznesowi, szybko pniemy się w górę. Obecnie zajmujemy zaszczytne, 10. miejsce. Przed pisowską władzą trochę jeszcze do zrobienia, ale spoko. Wkrótce Polska na pewno trafi na podium.

• Groteskowo kiczowatego banknotu 20-złotowego z L.Kaczyńskim tu nie skomentujemy, za to wyemitowaną równocześnie monetę z L.Kaczyńskim – tak. Bo jest prostokątna, wybita za złota i kosztuje 9500 złotych. Bizancjum PiS pozostanie już na zawsze, gdy dojdą do koryta na trzecią kadencję. Potem wyjście z UE i z konieczności będziemy samowystarczalni jak Korea Północna. Ale przynajmniej kraj będzie katolicki i nie będzie żadnych skrobanek po gwałcie.

• Wreszcie jest jakiś wynik programu 500+. Ponieważ wszystkim będzie się teraz zajmował ZUS, pracę straci 7 tys. ludzi.

Polski humor polityczny. Wybrane fragmenty satyrycznej rubryki Fejk Niusy, drukowanej w ogólnopolskim dzienniku Trybuna w roku 2021, zilustrowane rysunkami (okładki oraz rubryka na str. 2). Autor: (c) Szczepan Sadurski

Zobacz też:
> Jarosław Kaczyński humor
> Mateusz Morawiecki humor