Ogrody zoologiczne w Kalifornii

ZOO ogrody zoologiczne Kalifornia San Diego

Ogrody zoologiczne Kalifornia

Ogrody zoologiczne w Kalifornii od lat przyciągają odwiedzających. Zwiedzanie tych miejsc, to niezależnie o wieku odwiedzających świetny sposób, aby zbliżyć się do dzikich zwierząt, zobaczyć przedstawicieli gatunków nieznanych w miejscu zamieszkania i poznać ich zwyczaje.

Zoo w Los Angeles

Ogród zoologiczny w Griffith Park w Los Angeles, rozciąga się na obszarze 133 akrów. Przez cały rok jest popularnym miejscem odwiedzin dla całych rodzin. Zostało założone w 1966 roku, żyje tu ponad 1100 ssaków, gadów, płazów i ptaków. Poza tym jest tu ogród botaniczny, w którym rośnie ponad 7400 z ponad 800. różnych gatunków roślin. Dodajmy, że to zoo jest świetnym miejscem, jeśli Ty i Twoje dzieci macie ochotę na przygodę z Amazonką lub Afryka Safari.

Najlepsze akwarium kalifornijskie

Najlepszym akwarium w Kalifornii jest Aquarium of the Pacific, zlokalizowane w Long Beach, w południowej Kalifornii. Mieszka w nim ponad 11 tysięcy stworzeń morskich. To miejsce odwiedza niemal 1,6 miliona osób rocznie. Wizyta, to okazja zobaczenia różnych gatunków ryb, lecz mieszkają tu również lwy morskie, żółwie, pingwiny, wydry i koniki morskie. Szczególnie dzieciom podobają się odwiedziny połączone z edukacją i poznawaniem zwyczajów tych zwierząt.

Można tu również skoczyć do wody i w zbiorniku Tropical Reef Habitat, i popływać w towarzystwie ryb. Jest tu również trzypiętrowy zbiornik Blue Cavern, przybliżający podwodne życie wyspy nazwanej Santa Catalina.

Największe ogrody zoologiczne w Kalifornii i w Zatoce Kalifornijskiej

Zoo w San Diego

W kolejnym dużym zoo Kalifornii, w mieście San Diego, mieszkają m.in. rzadkie gatunki dzikich i rzadko występujących gatunków zwierząt. Jest wśród nich panda wielka. Zoo mieści się w parku o powierzchni 100 akrów i jest tu ponad 3,5 tysiąca zwierząt ok. 650. gatunków.

Zoo w Los Angeles

Zoo w Los Angeles jest duże i znane osobom odwiedzającym Kalifornię. Zaczęło działać w 1966 roku i odwiedza je 1,3 miliona osób rocznie. Zgromadzono tu kolekcję ok. 1200 zwierząt z całego świata.

Zoo i ogrody w San Francisco

Ten ogród zoologiczny znajduje się w północnej Kalifornii i jest schronieniem ponad tysiąca zwierząt z ponad 250. gatunków. W Zoo w San Francisco jest Centrum edukacyjne dla dzieci, wyspa dla pingwinów, rezerwat goryli i inne atrakcje.

Zoo w Oakland

Założone w 1922 roku zoo w Oakland zgromadziło ponad 700 egzotycznych i rodzimych zwierząt. Jest znane m.in. z programu opieki nad słoniami, oferuje różne zajęcia dla dzieci.

Kolejne ogrody zoologiczne Kalifornii i miejsca rozrywki

W zoo CuriOdyssey mieszka ponad 100 rodzimych zwierząt. San Diego Zoo Safari Park, to miejsce, gdzie można się poczuć niczym na safari. Można ty przebyć szlak tygrysów, zobaczyć obóz lwów, dolinę słoni, las goryli i nie tylko. Dodajmy na koniec, że 139 kilometrów od San Diego mieści się Disneyland – miejsce, którego dzieciom nie trzeba przedstawiać ani nie trzeba ich zachęcać do odwiedzin.

Ogrody zoologiczne Kalifornia w Satyryczny.com
Na zdjęciu jedno ze zwierząt w ZOO w San Diego. Foto: pelican / cc by-sa 2.0