Finlandia. Rekord świata w odśnieżaniu

odśnieżanie zima śnieg

Bezzałogowy ciągnik Valtra na oponach Nokian Tyres pobił rekord świata w prędkości odśnieżania Usunął śnieg przy prędkości 73,171 km/h. Ale odśnieżanie!

Nokian Tyres we współpracy z firmą Valtra ustanowił rekord świata w odśnieżaniu toru zautomatyzowanym traktorem. Rekord został osiągnięty w marcu 2018 r. przy użyciu bezzałogowego traktora Valtra T254 Versu, wyposażonego w opony Nokian Hakkapeliitta TRI. Traktor usunął śnieg na zamkniętej drodze w południowej Finlandii osiągając prędkość 73,171 km/h (45,466 mph).

Model Valtra T254 Versu, odznaczony tytułem Traktora Roku 2018, jest ceniony zarówno przez dostawców jak i rolników ze względu na szeroki wachlarz zastosowań m.in. w leśnictwie, a także do prac rolniczych oraz konserwacyjnych w miastach.

Pojazdy bezzałogowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedstawicieli różnych branż, takich jak logistyka, maszyny drogowe czy rolnictwo. Valtra, będąc czołowym skandynawskim producentem traktorów, ma duże doświadczenie w produkcji maszyn przeznaczonych do prac w niskich temperaturach.

To drugi rekord świata ustanowiony przez duet Nokian Tyres i Valtra przy ujemnych temperaturach. W 2015 roku obie fińskie firmy połączyły siły z rajdową legendą Juhą Kankkunenem, co zaowocowało ustanowieniem aktualnego rekordu prędkości w jeździe traktorem po lodzie – 130,165 km/h. Rekordowy traktor, to Valtra T234 Versu z zamontowanymi oponami Nokian Hakkapeliitta TRI.

Odśnieżanie – dostarczył: InfoWire.pl

Zobacz też:
> Przysłowia o zimie
> Śnieg przysłowia
> Ciekawostki o śniegu