Ciekawe informacje z Karpacza

Karpacz informacje ciekawostki Świątynia Wang

Karpacz informacje archiwalne na temat Karpacza

Kolarze w Karpaczu

W 2012 r. roku po raz pierwszy Langteam przygotował dwa wyścigi dla miłośników szosowego ścigania. Pierwszy odbył się 10 lipca w Karpaczu na otwarcie zawodowego Tour de Pologne, natomiast drugi 15 lipca, w gościnnej dla kolarzy Bukowinie Tatrzańskiej. Trasę dla amatorów zaprezentowano podczas oficjalnej prezentacji 69. Tour de Pologne.
(2012)

Medycyna Ratunkowa w Karpaczu

W dniach 29.02 – 3.03.2012 w hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyło się Sympozjum Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii. Hasłem przewodnie spotkania było: „Partnerstwo dla Pacjenta”. Program tego międzynarodowego sympozjum naukowego objęło obszary ochrony zdrowia, powiązań medycyny ratunkowej z kardiologią, neurologią, traumatologią, intensywną terapią, medycyną rodzinną oraz pediatrią. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: etyka i prawo, sytuacje kryzysowe, bezpieczeństwo obywatelskie, nowoczesne techniki medycyny.
(2012)

> Karpacz ciekawostki

Pierwsza miłość – gdzie kręcono serial

Przy produkcji jednego odcinka serialu „Pierwsza Miłość” pracuje niemal 100 osób. Zorganizowanie planu zdjęciowego w wielu, czasem nietypowych miejscach, wymaga ogromnej pracy. Tylko do 2014 oku nagrania odbywały się, także w Chorwacji i Niemczech. Także w niestandardowych obiektach – wykorzystano m.in. helikopter, lodowisko i statek. Nie ma chyba szpitala we Wrocławiu, w którym nie byłoby zdjęć do „Pierwszej miłości”. Pojawiły się w niej też wszystkie miejsca, które z tym pięknym miastem się kojarzą: lotnisko, najstarsza zabytkowa jego część – Ostrów Tumski, zoo, lodowisko i miejski rynek. Serial nagrywano w Górach Sowich, na Zamku Czocha, w parku linowym w Złotym Stoku, kamieniołomach w Strzelinie, Krakowie, Lądku Zdroju, Karpaczu, nad Bałtykiem, górach Izerskich, czy w polskich Tatrach.
(2014)

Karpacz informacje ciekawostki Świątynia Wang
Karpacz informacje i ciekawostki. Świątynia Wang w Karpaczu – foto: (c) Sadurski.com

Wypoczynek w górach

Kolejny rok z rzędu Polacy postawili na letni wypoczynek w górach, a niekwestionowanym zwycięzcą w okresie czerwiec-lipiec zostało Zakopane. Miasto cieszy się niesłabnącą popularnością na mapie turystycznych wojaży. Na kolejnych pozycjach znalazły się: Karpacz, Kotlina Kłodzka oraz Beskid Śląski.
(2106)

Hotele Mercure

Dawny Hotel MOTYL w Krynicy-Zdroju, u podnóża Beskidu Sądeckiego, w lutym 2013 3. zmienił swoją nazwę na Mercure Krynica Zdrój Resort & SPA. To drugi hotel Mercure w województwie małopolskim po hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem.

Beskid Sądecki, to idealne miejsce na odpoczynek o każdej porze roku. Miłośnicy zimowych szaleństw, znajdą tutaj dla siebie wiele atrakcji. Obiekt położony jest w pobliżu wyciągów narciarskich, sztucznego lodowiska, wypożyczalni sprzętu zimowego i rowerów górskich, kolejki linowo terenowej na Górę Parkową oraz kortów tenisowych. Beskid Sądecki znany jest również ze swoich uzdrowiskowych właściwości.

Mercure, światowa marka hoteli klasy średniej zrzesza już ponad 700 obiektów w 49 krajach na całym świecie. W Polsce goście mogą korzystać z usług Mercure w następujących miastach: Cieszyn, Częstochowa, Gdańsk, Jelenia Góra, Karpacz, Krynica-Zdrój, Lublin, Mrągowo, Opole, Piotrków Trybunalski, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zakopane i Zamość.
(2013)

WallStreet w Karpaczu

WallStreet, to największe spotkanie inwestorów indywidualnych w Polsce, wzbogacone o ponad 20 wykładów i paneli. Ta konferencja, to najważniejsze spotkanie dla inwestorów indywidualnych w Polsce. To okazja, żeby wziąć udział w tak otwartej dyskusji na temat rynku kapitałowego i metod inwestowania z najbardziej znanymi osobistościami rynku kapitałowego. Konferencja odbyła się w Karpaczu pod koniec maja.
(2015)

Karpacz informacje – wybór: Satyryczny.com

Zobacz też:
> Ciekawostki na temat Karpacza