Місто Перемишль Польща – цікаві факти

Місто Перемишль Польща

Перемишль Польща

Найважливіша інформація про польське місто Перемишль, яку ви повинні знати. Історія Перемишля, Казімєжський замок, Перемишльська фортеця. Подумайте про цікаві факти про Перемишль

Місто Перемишль

1) Перемишль – місто з понад 60 000 мешканців у провінції Підкарпатський, на р. Сан.

2) Місто було засноване в 10 столітті і отримало міські права в 1389 році.

3) У Перемишлі є декілька музеїв, в т.ч. Національний музей Перемишльської землі (заснований у 1919 р.), Архієпархійний музей (1902 р.), розташований у колишній кафедральній школі (1564-1572 рр.) та в сусідній кам’яниці, а також Музей дзвонів і сопілок.

4) Назва Перемишля входить в одну з найпопулярніших російських пісень Першої світової війни «Галицькі поля».

Перемишльська фортеця, 19 століття, Перша світова війна

5) Перемишльська фортеця — великий комплекс оборонних споруд, побудований у другій половині 19 століття. У 1914 році це була третя за величиною фортеця в Європі після Антверпена і Вердена. Після Першої світової війни фортеця поступово руйнувалася.

6) У Будапешті з 1932 року стоїть Пам’ятник захисникам Перемишльської фортеці, також відомий як Пам’ятник захисникам Перемишля. Він вшановує пам’ять тисяч угорських воїнів, які загинули під час першої та другої облоги Перемишля в 1914-1915 роках.

7) У другій половині 19 століття Перемишль був одним із трьох найважливіших міст Галичини, поряд зі Львовом і Краковом.

Подумайте про дрібниці з історії

8) Найкращим періодом в історії Перемишля були 15-16 ст. Тоді місто було одним із найбагатших міст Корони. Зведено оборонні стіни, нову ратушу, кам’яні будинки, церкви, водопровідні споруди. Перемишль був резиденцією православно-католицького єпископа.

9) За переписом 1931 року в Перемишлі проживало близько 30% єврейського населення.

10) Під час Другої світової війни майже половина будівель Перемишля була зруйнована.

11) За адресою вул. Баштова, є фрагменти старих міських мурів 16 ст. Наприкінці 18 століття австрійці наказали знести стіни, 9 веж і 3 в’їзні ворота.

Zamek Kazimierzowski Przemyśl ciekawostki zabytki atrakcje
Казимежівський замок, фото: Марцін Консек / cc by-sa 4.0. Подумайте про дрібниці

Подумайте про атракціони

12) На Замковій горі в Перемишлі на ал. 25 польської команди Strzelecka 1, стоїть ренесансний замок Казімежовський. У 11 столітті тут був дерев’яний замок, після 1340 року, за правління короля Казимира Великого, тут був зведений готичний цегляний замок. Від цього періоду до наших днів збереглася огівальна в’їзна брама.

13) Замковий парк Мар’ян Стройнський має площу 20 га і вважається одним з найкрасивіших парків Польщі. Він був заснований наприкінці 19 століття. Є серед інших будиночок садівника, оранжерея та пальмовий будиночок.

14) Головним храмом Перемишльської архиєпархії є катедральна базиліка Успіння Пресвятої Богородиці та св. Івана Хрестителя стоїть на Соборній площі. Будівництво собору розпочалося в 1495 році і завершилося на початку 16 століття. Через погрози татарського та волоського військ невдовзі його укріпили (стіна з гарматами). Потім його відбудували.

15) У 17 столітті (1620-1630) у Перемишлі були побудовані пізньоренесансний костел і монастир кармелітів. Стоїть за адресою вул. Кармелицька 1а.

16) Споруджений у 1936-1938 роках, Пам’ятник Перемишльським орлам вшановує пам’ять захисників міста від української та російської армій у 1918-1921 роках. Пам’ятник стоїть у районі Засання.

17) Татарський курган (Першемиславський курган) — пагорб у Перемишлі, який був місцем поклоніння слов’янським богам. На ньому був храм, потім християнська каплиця. Він був зруйнований під час Другої світової війни.

Перемишль Польща: (c) Sadurski.com / Satyryczny.com
Топ фото: панорама центру Перемишля, фото: Малгожата Беднарек / cc by-sa 3.0

Цікаві факти про інші міста Польщі:
> Rzeszów
> Zamość
> Sandomierz